O mnie

Witam. Poznajmy się.
Nazywam się Jarosław Juć. Jestem ojcem czwórki dzieci, pochodzę z Lubartowa w woj. lubelskim.

Jestem studentem wydziału nauk medycznych lubelskiej oraz wrocławskiej uczelni wyższej. Na kierunku dietetyka wybrałem specjalizację: żywienie kliniczne (dietetyk kliniczny), “psychodietetyka” oraz “dietoterapia”. Jestem współautorem aplikacji “ŁGeniusz” – kalkulator ładunku glikemicznego, pomagającej osobom z chorobami autoimmunologicznymi oraz zaburzeniami glikemii, jak również wszystkim, którzy uczą się żywienia w niskim IG. Jestem także Specjalistą SOIT – Specjalista przyjazny insulinoopornym. Interesuję się fitoterapią, ziołolecznictwem i medycyną naturalną podnosząc swoją wiedzę i kwalifikacje. Prowadząc gabinet dietetyczny zwracam uwagę na świadomość żywieniową społeczeństwa oraz przekazuję wiedzę o chorobie przewlekłej jaką jest otyłość. Nauka nawyków żywieniowych ze wskazaniem na indywidualnie optymalny protokół dietetyczny w celu poprawy stanu zdrowia, samopoczucia i wyglądu. Mam zaszczyt wspierać merytorycznie tematyczną grupę dyskusyjną na portalu społecznościowym Facebook, liczącą niemal 30 tysięcy osób. Grupa wsparcia nosi nazwę “Niski Indeks Glikemiczny/Insulinooporność / Dieta / Niski Ładunek / Otyłość”, w której dołączyłem do grona administratorów i moderatorów.

Zapraszam do kontaktu oraz do współpracy.

Jeszcze kilka lat temu ważyłem prawie 200 kilogramów !!! Niewiarygodne prawda? Otyłość towarzyszyła mi od dziecka. Zawsze kojarzyłem ten stan z leczeniem w sanatorium, sterydami. Ale – to było dawno…

Doskonale pamiętam czas, kiedy odwożąc dzieci do szkoły one nie chciały, abym je odprowadzał i wchodził z nimi do budynku mówiąc – tato, sam sobie zaniosę tornister, pa …


Stosowałem wiele diet, wielokrotnie. Również takie, które obecnie uważam za niewłaściwe i wyniszczające organizm, niezdrowe. Borykałem się nie tylko z otyłością olbrzymią, ale również z wieloma zaburzeniami odżywiania, zespołem metabolicznym, stanem przedcukrzycowym, nadciśnieniem tętniczym, a moje organy wewnętrzne np. wątroba były mocno otłuszczone.
Oczywiście miałem świadomość, że sam to sobie zrobiłem, chociażby nie uprawiając przez wiele lat żadnej aktywności fizycznej. Siedząca praca i wygodnictwo. Fast-foody i słodzone napoje itd.

Doskonale wiem co czuje otyła osoba. Ciuchy w rozmiarze 6XL, a i tak zawsze ulubione to dresy … Chrapanie, zmęczenie, pocenie się w miejscach publicznych, brak sił, brak oddechu – nie czułem się pełnowartościowym facetem, ani ojcem, ani człowiekiem …

Miałem już dość efektu jojo po każdym odchudzaniu, miałem dość niemocy, dość kolejnych tabletek i wizyt u lekarzy, a przede wszystkim dość uciekającego przez palce życia w XXL.

Różnymi metodami schudłem aż 90 kilogramów. Kosztowało mnie to wielu wyrzeczeń i od groma silnej woli.

Ale co dalej ….. ?
Co z efektem jojo ?
Co ze zdrowiem ?
Jak odbudować zdrowie ?

Postanowiłem kształcić się w zawodzie dietetyka. Po to, aby zrozumieć dogłębnie procesy, których działanie obserwowałem w obrębie własnego ciała od dziecka.
Kształcić się w zakresie nauk medycznych, aby móc pomagać innym, zarówno od strony dietetyki, ale również jako psychodietetyk, a w przyszłości jako dietetyk kliniczny.
Ponieważ wiem, jak trudno jest zmienić się z dnia na dzień, jak trudnym jest wykorzenianie przyzwyczajeń z ponad 35 lat życia. Wiem jak trudno jest odzyskać zdrowie oraz wiarę w siebie samego.

Kiedy zrzuciłem połowę nadbagażu kilogramów dziecko pod szkołą pyta – tato zaniesiesz mi tornister pod klasę? ciężki mam – pod klasą dostałem nawet buziaka – dzięki, kocham cię – usłyszałem od syna, kiedy na korytarzu inne dzieci czekały na nauczyciela. Nie wstydził się mnie. Co się zmieniło? Pół godziny płakałem w aucie pod szkołą. Zmieniło się wszystko.

Moim marzeniem jest, żeby praca jaka wykonuję w zawodzie dietetyka, pomagała zmienić “wszystko” w życiu innych ludzi. Taki mam cel w tym co robię.

Obecnie studiuję dietetykę na dwóch kierunkach, ale nie przeszkadza mi to dzielić się wiedzą z zakresu nauk medycznych w obrębie tej którą dysponuję i którą ciągle poszerzam. Chcesz wiedzieć co czułem będąc otyłym? chudnąc? zadzwoń do mnie lub napisz na komunikatorze (Messeneger, Watsapp czy Instagram), może mogę pomoc również tobie.