Obalamy mity · 7 listopada 2021

Obalamy mity dietetyczne – Mit#7

Musimy sobie wyjaśnić jedną rzecz. Nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej na brzuchu nie jest problemem, z którym poradzimy sobie miejscowo. Nie istnieje żaden sposób na spalanie tłuszczu z konkretnego miejsca naszego ciała.

Obalamy mity dietetyczne – Mit#7

Organizm ludzki to niesamowita machina, jednakże nie ewoluowaliśmy jeszcze do takiego stopnia zaawansowania by programować się na spalanie tłuszczu akurat z brzucha. Więc jeśli jeśli ktoś oferuje ci koktajle i suplementy jako najlepszą metodę to pierwsze co będzie płaskie to Twój portfel. Nie pomoże też codzienne wykonywanie „brzuszków” ani innych popularnych ćwiczeń na brzuch. Podobnie jak w przypadku tycia podczas odchudzania także mamy niewielki wpływ na to, w obrębie której części ciała schudniemy najpierw.

Płaski brzuch uzyskamy przede wszystkim odpowiednią dietą redukcyjną. Tak, nie ma tu żadnych cudów. Ćwiczenia naturalnie pozwolą nam wzmocnić mięśnie i uwydatnić ich zarys, co będzie też dla nas istotnie pod względem zdrowotnym. Jednakże pod względem wizualnym, nic nam po tym, jeśli będą one nadal skryte pod warstwą tłuszczu.
Nie bez przyczyny coraz częściej mówi się, że płaski brzuch robi się w kuchni, a nie na siłowni.

Oznacza to, że odchudzanie brzucha nie różni się istotnie od odchudzania całego ciała – wymaga stosowania diety, wprowadzenia ruchu (szczególnie ćwiczeń wzmacniających mięśnie trzewne – są one częścią mięśni szkieletowych organizmu człowieka) i zdrowych nawyków oraz zabiegów pielęgnacyjnych, masaży itp.

Jarosław Juć

Discover more from Poradnia Dietetyczna - Dietetyk Jarosław Juć

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading