ŁGeniusz / Niski IG i ŁG · 14 stycznia 2023

ŁGeniusz – aplikacja mobilna – kalkulator IG i ŁG

Ładunek glikemiczny żywności to wartość liczbowa opisująca jakość i ilość węglowodanów zawartych w żywności. Ładunek glikemiczny pojedynczej porcji żywności można obliczyć jako ilość (w gramach) zawartych w niej węglowodanów pomnożoną przez jej indeks glikemiczny (tj. wpływ na poziom cukru we krwi), a następnie podzielić przez 100. Zasadniczo żywność o niższym ładunku glikemicznym ma mniejszy wpływ na poziom cukru we krwi danej osoby, minimalizując wahania, które mogą stymulować przejadanie się. Dieta o niskim ładunku glikemicznym jest zazwyczaj uboga w węglowodany proste, zamiast tego zachęca się się konsumentów do spożywania węglowodanów, które mają mniejszy wpływ na poziom cukru we krwi, takich jak produkty pełnoziarniste i warzywa.

Jestem współautorem aplikacji, a nasz ŁGeniusz jest narzędziem edukacyjnym, które pomoże tobie nauczyć się komponować potrawy w niskim indeksie glikemicznym oraz odpowiednim dla twojego zdrowia ładunku glikemicznym.

ŁGeniusz – kalkulator ładunku glikemicznego – aplikacja do kontrolowania glikemii po posiłkowej za pomocą wyliczania parametrów spożywanych produktów i potraw. Apka przeznaczona dla osób z zaburzeniami glikemii, insulinemii (cukrzyca 2, insulinooporność), z chorobami autoimmunologicznymi (cukrzyca 1), dla osób, które musza lub chcą odżywiać się w niskim IG, dla osób które wyliczają ładunek glikemiczny i musza kontrolować glikemię po posiłkową. Aplikacja pomoże w dobraniu dawki insuliny. Dostępne wyliczenia dla produktów spożywczych i całych potraw, które można komponować samodzielnie w aplikacji i zapisywać.

Ładunek glikemiczny

Indeks Glikemiczny

Energia w Kcal i kj

Makro składniki W, B, T, F

Wymienniki WW i WBT

Aplikacja „ŁGeniusz” jest dostępna w sklepie:

Google Play

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.lgeniusz

oraz App Store

https://apps.apple.com/pl/app/%C5%82geniusz/id6444166099…

Aplikacja posiada 2 plany subskrypcji:

1 miesięczna 7,99 zł (miesięcznie)

2 roczna 39,99 zł (rocznie)

Serdecznie polecamy
Jarosław Juć wraz z zespołem DIETETYKA SPECJALISTYCZNA


Discover more from Poradnia Dietetyczna - Dietetyk Jarosław Juć

Subscribe to get the latest posts to your email.

Discover more from Poradnia Dietetyczna - Dietetyk Jarosław Juć

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading