Ciekawostki / Porady · 17 lipca 2023

Coca-Cola: Świecący Przykład Wielkiej Dekonstrukcji? Pół Gwiazdki na Pięć Możliwych.

Coca-Cola, najbardziej rozpoznawalna marka na świecie, której czerwono-biała etykieta jest znana od stuleci, teraz wchodzi na nowe terytorium – ale może nie takie, jakiego by się spodziewała.

W Australii, kraju znanym z dbałości o zdrowie publiczne, nowe przepisy prawne weszły w życie, wymuszając na producentach umieszczenie na etykiecie oceny zdrowotnej w postaci gwiazdek. Ta ocena to skomplikowany algorytm, który bierze pod uwagę całość składników produktu, ich ilości oraz wpływ na zdrowie konsumenta. Coca-Cola, jeden z najbardziej popularnych napojów na świecie, uzyskała… pół gwiazdki. Na pięć możliwych.

Tak, dobrze czytacie. Pół gwiazdki.

To zaskakujące odkrycie dla wielu z nas, którzy dorastali wierząc, że Coca-Cola to wcielony smak dzieciństwa, uosobienie radosnych chwil spędzonych z rodziną i przyjaciółmi. Ale te pół gwiazdki są głośnym sygnałem, który budzi szereg pytań: Czy naprawdę to jest nasz ulubiony napój? Czy warto pić coś, co ma tak niską ocenę zdrowotną? Czy zmienimy nasze nawyki?

Pół gwiazdki to więcej niż tylko ocena. To obudzenie świadomości społecznej wobec tego, co spożywamy. Wyzwanie dla każdego z nas, aby spojrzeć na swoje wybory dietetyczne i zastanowić się, czy są one zgodne z naszym dążeniem do zdrowia.

To jest moment, w którym musimy zadać sobie pytanie: „Czy naprawdę chcemy pić coś, co zdobywa tylko pół gwiazdki na pięć możliwych?”

Australijska ocena zdrowotna, choć szokująca, to ważny krok do wprowadzenia transparentności i odpowiedzialności w branży spożywczej. W końcu, jak możemy dokonać odpowiednich wyborów, jeśli nie wiemy, co naprawdę spożywamy?

Pół gwiazdki dla Coca-Coli to silny sygnał. To wezwanie do działania. To szansa, abyśmy wszyscy zaczęli rozważać nasze wybory żywieniowe i zastanowili się, co naprawdę chcemy wnieść do naszych ciał.

Bo pamiętajmy: My jesteśmy tym, co jemy. Czy naprawdę chcemy być pół gwiazdki?

Discover more from Poradnia Dietetyczna - Dietetyk Jarosław Juć

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading